VILNIAUS SAUSIO 13 – OSIOS PROGIMNAZIJA | Tarptautinis Erasmus+ projektas
17259
post-template-default,single,single-post,postid-17259,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1200,transparent_content,qode-theme-ver-16,qode-theme-starflix,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.7,vc_responsive,cookies-not-set
 

Tarptautinis Erasmus+ projektas

Tarptautinis Erasmus+ projektas

,,ERASMUS+” KA229  projektas “Click on e-CLIL‘‘

Projekto pavadinimas: Click on e-CLIL’’

Projekto tipas: ,,Erasmus+‘‘ programos 2 pagrindinio veiksmo bendrojo ugdymo sektoriaus mokyklų mainų partnerystės (KA229) projektas. Projektas remiamas ES lėšomis (80 % pradėjus projektą, 20  % – pateikus galutinę ataskaitą).

Projekto partneriai:

  1. Liceul Technologic ‘’Octavian Goga’’ Jibou, Rumunija (koordinuojanti šalis);
  2. Vilniaus Sausio 13-osios progimnazija, Lietuva;
  3. CEIP Santa Maria del Mar, Ispanija;
  4. Agrupamento de Escolas do Barreiro, Portugalija.

Projekto tikslinė grupė: 10-14 metų moksleiviai.

Projekto trukmė: dveji metai (2019-09-01 – 2021-08-31). Pratęstas iki 2022-08-31.

Projekto veiklą Vilniaus Sausio 13-osios progimnazijoje koordinuoja anglų kalbos vyr. mokytoja Žana Šunina.

Projekto tikslai: sujungti skirtingų Europos šalių patirtį ir žinias tam, kad būtų sukurta dalyko ir kalbos integruoto mokymo(-si) (CLIL) medžiaga, tobulinti komunikavimo anglų kalba įgūdžius, didinti vaikų motyvaciją mokytis. Įvairios projekto veiklos (integruotos pamokos, IT taikymas, mokytojų ir mokinių mobilumai, mokinių bendravimas ir bendradarbiavimas su bendraamžiais iš kitų šalių eTwinning portale ir kt.) motyvuos moksleivius domėtis užsienio kalbomis, kitų šalių kultūra, papročiais ir tradicijomis, skatins kūrybiškumą, kritinį mąstymą ir bendradarbiavimą.

Galutinis produktas

,,Erasmus+‘‘ KA229 mokyklų mainų partnerysčių projektui ‘‘Click on e-CLIL‘‘ einant į pabaigą, skubame dalintis  galutiniu projekto produktu – knyga. Joje yra surinkti projekto metu organizuotų dalyko ir anglų kalbos integruoto mokymo pamokų planai bei tėvų įtraukimo į mokyklos gyvenimą užsiėmimų aprašymai.

Knygos elektroninę versiją rasite paspaudę šią nuorodą: https://www.docdroid.net/PHvDQ1s/ebook-pdf

Atspausdintą šio leidinio versiją galima rasti Lazdynų bibliotekoje.

Projekto internetinis puslapis:

 https://clickoneclilerasmus.wordpress.com/

Projekto Facebook puslapis:

https://www.facebook.com/clickoneclil/

 

 ,,Pamoka be sienų”

2022 m. kovo 21-25 dienomis vyko „Erasmus+“  mokyklų mainų partnerysčių projekto „Click on e- CLIL“ mokinių tarptautinis susitikimas Vilniaus Sausio 13-osios progimnazijoje. Visą savaitę Ispanijos, Rumunijos ir Portugalijos mokiniai gyvai ir nuotoliu dalyvavo įvairiose CLIL (integruotose dalyko ir užsienio kalbos) pamokose, kurias organizavo Vilniaus Sausio 13-osios progimnazijos anglų kalbos mokytoja Žana Šunina ir mokyklos bendruomenė.

Pirmąją dieną susipažinę su projekto „Click on e-CLIL“ partneriais – rumunais, ispanais ir portugalais kartu mokėmės integruotose pamokose: istorijos, pilietiškumo, geografijos, gastronomijos, socialinių mokslų, dramos, dailės. CLIL pamokų metu mokiniai pristatė savo šalies žaidimus, aplankė Televizijos bokštą, su seimo nariu Algiu Strelčiūnu Lietuvos Respublikos Seime diskutavo apie demokratines vertybes. Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmuose mokėsi XV-XVII a. Lietuvos istorijos. Projekto mokiniai CLIL geografijos pamokos metu susipažino su Trakų miestu, istorija. Vėliau edukacinių užsiėmimų metu liejo velykines žvakes, gamino ir ragavo kibinus. CLIL socialinių mokslų ir istorijos pamokų metu mokiniai tyrinėjo Vilniaus senamiestį, kuris įtrauktas į UNESCO paveldo sąrašą, Žaislų muziejuje galėjo palyginti pirmuosius Lietuvos vaikų žaislus su dabartiniais. CLIL dailės pamokos metu Nacionalinėje dailės galerijoje mokiniai susipažino su Lietuvos meno kaita. Įvairiose erdvėse vykusios pamokos praplėtė suvokimą apie mokymąsi, o pažintis su kitų šalių mokiniais ne tik patobulino anglų kalbos įgūdžius, bet ir leido geriau suprasti kultūrinius, istorinius skirtumus bei juos priimti.

 

 

,,Mokytis ir pažinti pasaulį galime ne tik mokykliniame suole”

2021 m. lapkričio 15-19 dienomis vyko „Erasmus+“  mokyklų mainų partneryčių projekto „Click on e- CLIL“ mokinių tarptautinis susitikimas Ispanijos saloje Tenerifėje. Šeši mūsų mokyklos mokiniai ir dvi mokytojos Žana Šunina ir Ieva Kvedarienė visą savaitę dalyvavo įvairiose CLIL (integruotose dalyko ir užsienio kalbos) pamokose, kurias organizavo CEIP Santa Maria del Mar mokyklos bendruomenė.

Susipažinę su projekto „Click on e-CLIL“ partneriais – rumunais ir ispanais kartu mokėmės integruotose pamokose: geografijos, socialinių mokslų, gastronomijos, biologijos, istorijos, menų. CLIL pamokų metu daug patyrėme, sužinojome, aplankėme: Teidės nacionalinį parką, kuris įtraukas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą, stebėdami Teidės ugnikalnį gilinomės, kaip jis veikia, tyrinėjome istorinį Tenerifės miestą La Lagūną, kuris dėl išskirtinių architektūros paminklų, tradicinių namų taip pat įtrauktas priklauso UNESCO. CLIL gastronomijos pamokos metu stebėjome (ir ragavome), kaip gaminamas tradicinis ispanų patiekalas Paella, žygiavome penkis kilometrus subtropinės augmenijos Anagos miškais, o vyresnių klasių mokiniai papasakojo, kuo ši gamta yra išskirtinė ir unikali. Paskutinę projekto „Click on e–CLIL“ dieną lankėme Tenerifės sostinės Santa Kruso istorinį turgų, gamtos ir archeologijos bei karnavalo muziejus. Visos pamokos, vykusios anglų ir ispanų kalbomis, buvo labai aktyvios ir įtraukiančios.

Keletas mokinių atsiliepimų apie  „Erasmus+“  projekto „Click on e-CLIL“ mokinių susitikimą Tenerifėje:

„<…> kai buvo pasiūlyta dalyvauti projekte labai apsidžiaugiau, nekantravau. Didelį įspūdį paliko Ispanijos mokykla, jos pritaikymas neįgaliems mokiniams.“ 

„<…> labai patiko žygis Anagos miškuose, įdomios pamokos muziejuose.“ „<…> nustebino ispanų mandagumas, kur tik eini su tavimi visuomet pasisveikina.“ Šiais mokslo metais ir toliau tęsiame projekto „Click on e-CLIL“ veiklas, anglų kalba giliname įvairių dalykų žinias ir tobuliname gebėjimus.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.