VILNIAUS SAUSIO 13 – OSIOS PROGIMNAZIJA | OBUOLIO DRAUGAI
16142
post-template-default,single,single-post,postid-16142,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1200,transparent_content,qode-theme-ver-16,qode-theme-starflix,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.7,vc_responsive
 

OBUOLIO DRAUGAI

OBUOLIO DRAUGAI

2013/2014 m.m mokykla pradėjo dalyvauti naujoje prevencinėje, vaikų socialinių ir emocinių gebėjimų ugdymo   programoje „Obuolio draugai“. Programos tikslas – tobulinti jau turimus bei padėti vaikui įgyti naujų sunkumų įveikimo bei socialinių gebėjimų: suvokti ir kalbėti apie jausmus, pasakyti tai, ką nori pasakyti, įdėmiai išklausyti, susidraugauti ir išsaugoti draugystę, kreiptis pagalbos ir padėti aplinkiniams, įveikti vienišumą, atstūmimą, patyčias ar priekabiavimą, spręsti konfliktus, lengviau išgyventi pasikeitimus, netektis ir netgi mirtį.

Programa skirta 7-9 metų vaikams. Mūsų mokykloje 2013/2014 m.m ji įgyvendinta visose 1-3 klasėse, klasių valandėlių metu. Programą sudaro 26 valandėlės. „Obuolio draugai“ prasideda dviem įvadinėmis valandėlėmis ir apima šešias temas: „Jausmai“, „Bendravimas“, „Draugystė“, „Problemų sprendimas, „Pokyčiai“ ir „Mes galime įveikti“. Kiekvienai temai skirta po 4 valandėles. Valandėlė trunka 45 minutes. Ją sudaro 3 pagrindinės dalys: apšilimas, užduotys ir aptarimas. Per valandėles vaikai nekonkuruoja, jų atsakymai nėra vertinami pažymiais, , vaikai yra skatinami dalinti idėjomis ir padėti vienas kitam. Siekiama geros vaikų savijautos, gero mikroklimato klasėje bei gebėjimų, padedančių susidoroti su kasdienėmis ir sudėtingomis situacijomis, ugdymosi.

2015/2016 m.m. programa vykdoma 1a ir 1b klasėse. Programą įgyvendina klasių mokytojos Ilona Baltušnikienė ir Jūratė Meževičienė.

2016/2017 m.m. programa vykdoma 3a ir 3b klasėse. Programą įgyvendina klasių mokytojos Nijolė Dumskienė ir Alytė Lapėnaitė.

2017/2018 m.m. programa vykdoma 2a, 2b, 2c, 3c klasėse. Programą įgyvendina klasių mokytojos Nijolė Bružienė, Renata Ivanova, Aurelija Vainoriūtė, Eglė Jakubkienė.

2018/2019 m.m. programa vykdoma 2a, 2b, 2d, 3c, 4c klasėse. Programą įgyvendina klasių mokytojos J. Stakelskienė, V. Blažienė, E. Bylinska, A. Vainoriūtė, E. Jakubkienė.

2020/2021 m.m. programa vykdoma 2a, 2b, 2d, 4c klasėse. Programą įgyvendina klasių mokytojos I. Baltušnikienė, J. Meževičienė, I. Paskačienė, S. Polonskytė

2021/2022 m.m. programa vykdoma 2a, 2b, 2d, 3c, 4c klasėse. Programą įgyvendina klasių mokytojos N. Bružienė, R. Ivanova, N. Grybienė, E. Jakubkienė, L. Jegorova.

Programos koordinatorė mokykloje socialinė pedagogė Giedrė Krisikaitienė

No Comments

Post A Comment