VILNIAUS SAUSIO 13 – OSIOS PROGIMNAZIJA | ZIPIO DRAUGAI
16139
post-template-default,single,single-post,postid-16139,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1200,transparent_content,qode-theme-ver-16,qode-theme-starflix,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.7,vc_responsive
 

ZIPIO DRAUGAI

ZIPIO DRAUGAI

2014-2015 mokslo metais Sausio 13-osios mokykla pradėjo įgyvendinti ankstyvosios prevencijos programą „Zipio draugai“. Programa tęsiama iki šiol. Programos tikslas – padėti 5–7 metų vaikams įgyti socialinių bei emocinių sunkumų įveikimo gebėjimų, siekiant geresnės vaikų emocinės savijautos. Programa „Zipio draugai“ moko vaikus, kaip įveikti kasdienius emocinius sunkumus: atstūmimą, vienatvę, patyčias ar priekabiavimą, sunkius pokyčius. Padeda suvokti ir skatina kalbėti apie savo jausmus, ieškoti būdų su tais jausmais susitvarkyti. Moko vaikus empatijos, susirasti draugų, kreiptis paramos ir ją priimti bei padėti aplinkiniams. Padeda ne tik nesileisti būti patyčių aukomis,  bet ir patiems netapti priekabiautojais.

Programa „Zipio draugai“ trunka 24 savaites ir yra sukurta pagal šešių pasakojimų rinkinį. Nagrinėjamos temos „Jausmai“, „Bendravimas“, „Tarpusavio santykių užmezgimas ir nutraukimas“, „Konfliktų sprendimas“, Pasikeitimų ir netekties išgyvenimas“, „Įveikiame“.

Programoje dalyvauja priešmokyklinių  grupių vaikai ir 1c klasės mokiniai. „Zipio valadėlės“ vyksta 1 kartą per savaitę kiekvienoje priešmokyklinio ugdymo grupėje ir 1c klasėje. Užsiėmimus veda socialinė pedagogė Giedrė Krisikaitienė.

2018/2019 m.m. programa tęsiama „Smalsučių“ ir „Gudručių“ priešmokyklinio ugdymo grupėse. Užsiėmimus veda mokytojos Gitana Selevičienė ir Virginija Razmienė. Taip pat „Zipio draugų“ priedo programa tęsiama 2c klasėje. Užsiėmimus veda mokytoja Viktorija Macinkevič.

2020/2021 m.m. programa tęsiama „Smalsučių” ir „Gudručių” priešmokyklinio ugdymo grupėse. Užsiėmimus veda soc. pedagogė metodininkė Giedrė Krisikaitienė ir PUG pedagogė Virginija Razmienė. Taip pat „Zipio draugų“ priedo programa vykdoma 2c ir 3c klasėse. Užsiėmimus veda klasių mokytojos Eglė Jakubkienė ir Loriana Jegorova.

2021/2022 m.m. programa tęsiama „Smalsučių” ir „Gudručių” priešmokyklinio ugdymo grupėse. Užsiėmimus veda PUG pedagogės Virginija Razmienė ir Lina Degutytė. Taip pat „Zipio draugų“ priedo programa vykdoma 1c ir 2c klasėse. Užsiėmimus veda klasių mokytojos Aurelija Vainoriūtė ir Viktorija Macinkevič.

Programą ,,Zipio draugai“ inicijavo ir sukūrė, o dabar tarptautiniu mastu koordinuoja organizacija Partnership for Children, reziduojanti Londone. Jiems priklauso programos autorių teisės. VšĮ ,,Vaiko labui“ turi išimtinę licenciją Lietuvoje įgyvendinti programą ,,Zipio draugai“, nes yra pasirašiusi sutartį  su Partnership for Children.

Daugiau informacijos apie programą „Zipio draugai“ Lietuvoje skaitykite čia.

No Comments

Post A Comment