VILNIAUS SAUSIO 13 – OSIOS PROGIMNAZIJA | „Dialogas ir argumentavimas, ugdant kultūrinį raštingumą mokyklose“ (DIALLS)
17471
post-template-default,single,single-post,postid-17471,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1200,transparent_content,qode-theme-ver-16,qode-theme-starflix,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.7,vc_responsive,cookies-not-set
 

„Dialogas ir argumentavimas, ugdant kultūrinį raštingumą mokyklose“ (DIALLS)

„Dialogas ir argumentavimas, ugdant kultūrinį raštingumą mokyklose“ (DIALLS)

„Dialogas ir argumentavimas, ugdant kultūrinį raštingumą mokyklose“ (DIALLS), yra EU Mokslo ir inovacijų programos HORIZON 2020 projektas, kuriam vadovauja Kembridžo universitetas. Lietuvoje projektą vykto Vilniaus universiteto Ugdymo mokslų institutas. „Dialls“ projekto iniciatoriai ir vykdytojai kultūrinį raštingumą supranta ne tik kaip nacionalinės tapatybės ir kultūros suvokimą, bet ir kaip jautraus, empatiško požiūrio į kitas kultūras ugdymą(si). Projektu DIALLS siekiama sukurti Kultūrinio raštingumo ugdymo(si) programą. Šiame projekte dalyvauja mokyklos iš Jungtinės Karalystės, Portugalijos,  Ispanijos, Vokietijos, Kipro, Izraelio ir Lietuvos.

 

Projekto etapai:

Kūrimo etapas (2019 m. sausis – 2019 birželis)

Siekdami sukurti Kultūrinio raštingumo ugdymo(si) programą, mokytojai bendradarbiaus su kolegomis iš kitų mokyklų ir mokslininkais iš Vilniaus universiteto. Programos metu bus kuriamos, pilotuojamos ir vertinamos veiklos pagal iš anksto pasirinktas betekstes (paveikslėlių) knygas ir trumpus bežodinius filmukus.

 

Įgyvendinimo etapas (2019 m. rugsėjis – 2020 m. birželis)

Mokytojai įgyvendina Kultūrinio raštingumo ugdymo(si) programą, susidedančią iš 15-os pamokų. Ši projekto dalis baigsis DIALLS 2020 pusiau virtualia mokinių konferencija, kurioje dalyvaus bendraamžiai iš kitos šalies partnerės. Bendradarbiaudami internete, mokiniai sukurs Mokinių Manifestą kultūriniam raštingumui ugdyti(s), kuris bus skelbiamas internete ir siūlomas švietimo politikams.

 

Projekto internetinis puslapis:

https://dialls2020.eu/lt/1494-2/

 

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.