VILNIAUS SAUSIO 13 – OSIOS PROGIMNAZIJA | Mokytis ir pažinti pasaulį galime ne tik mokykliniame suole
20129
post-template-default,single,single-post,postid-20129,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1200,transparent_content,qode-theme-ver-16,qode-theme-starflix,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.7,vc_responsive
 

Mokytis ir pažinti pasaulį galime ne tik mokykliniame suole

Mokytis ir pažinti pasaulį galime ne tik mokykliniame suole

2021 m. lapkričio 15-19 dienomis vyko „Erasmus+“  mokyklų mainų partneryčių projekto „Click on e- CLIL“ mokinių tarptautinis susitikimas Ispanijos saloje Tenerifėje. Šeši mūsų mokyklos mokiniai ir dvi mokytojos Žana Šunina ir Ieva Kvedarienė visą savaitę dalyvavo įvairiose CLIL (integruotose dalyko ir užsienio kalbos) pamokose, kurias organizavo CEIP Santa Maria del Mar mokyklos bendruomenė.

Susipažinę su projekto „Click on e-CLIL“ partneriais – rumunais ir ispanais kartu mokėmės integruotose pamokose: geografijos, socialinių mokslų, gastronomijos, biologijos, istorijos, menų. CLIL pamokų metu daug patyrėme, sužinojome, aplankėme: Teidės nacionalinį parką, kuris įtraukas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą, stebėdami Teidės ugnikalnį gilinomės, kaip jis veikia, tyrinėjome istorinį Tenerifės miestą La Lagūną, kuris dėl išskirtinių architektūros paminklų, tradicinių namų taip pat įtrauktas priklauso UNESCO. CLIL gastronomijos pamokos metu stebėjome (ir ragavome), kaip gaminamas tradicinis ispanų patiekalas Paella, žygiavome penkis kilometrus subtropinės augmenijos Anagos miškais, o vyresnių klasių mokiniai papasakojo, kuo ši gamta yra išskirtinė ir unikali. Paskutinę projekto „Click on e–CLIL“ dieną lankėme Tenerifės sostinės Santa Kruso istorinį turgų, gamtos ir archeologijos bei karnavalo muziejus. Visos pamokos, vykusios anglų ir ispanų kalbomis, buvo labai aktyvios ir įtraukiančios.

Keletas mokinių atsiliepimų apie  „Erasmus+“  projekto „Click on e-CLIL“ mokinių susitikimą Tenerifėje:

„<…> kai buvo pasiūlyta dalyvauti projekte labai apsidžiaugiau, nekantravau. Didelį įspūdį paliko Ispanijos mokykla, jos pritaikymas neįgaliems mokiniams.“ 

„<…> labai patiko žygis Anagos miškuose, įdomios pamokos muziejuose.“ „<…> nustebino ispanų mandagumas, kur tik eini su tavimi visuomet pasisveikina.“ Šiais mokslo metais ir toliau tęsiame projekto „Click on e-CLIL“ veiklas, anglų kalba giliname įvairių dalykų žinias ir tobuliname gebėjimus.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.