VILNIAUS SAUSIO 13 – OSIOS PROGIMNAZIJA | 1-4 klasių piešinių paroda ,, Mano Vilniui – 696 „
16435
post-template-default,single,single-post,postid-16435,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,no_animation_on_touch,qode_grid_1200,transparent_content,qode-theme-ver-16,qode-theme-starflix,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.7,vc_responsive

1-4 klasių piešinių paroda ,, Mano Vilniui – 696 „

1-4 klasių piešinių paroda ,, Mano Vilniui – 696 „

1323 m. sausio 25 d. Kunigaikštis Gediminas iš Vilniaus išsiuntė laišką Vakarų Europos miestų piliečiams, kviesdamas juos atvykti į Lietuvą. Tapo įprasta šį laišką laikyti pirmuoju Vilniaus paminėjimu. Vilniaus savivaldybės data yra gerai žinoma. Tai – 1387 m. kovo 22 d. Jogailos privilegija, kuria Vilniaus miestui buvo suteiktos Magdeburgo teisės. Tai reiškė, kad Vilnius tapo savivaldžiu miestu – pirmuoju visoje Lietuvos Didžiojoje Kunigaikštystėje. Tai iš tiesų svarbus įvykis ne tik Vilniaus, bet ir visų Lietuvos miestų įstorijoje. Vilniečiams šią datą prasminga minėti ,kaip savo miesto gimtadienį.
Esame šio miesto gyventojai, didžiuojamės savo miestu, todėl mes, Sausio 13-osios progimnazijos mokiniai ir mokytojai, kuriame jam ir apie jį. JUK VILNIUS – MŪSŲ MIESTAS !
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.