VILNIAUS SAUSIO 13 – OSIOS PROGIMNAZIJA | 5a, 6a, 6b klasių mokiniai lankėsi Stalo teatro spektaklyje „Kas pasauly g(a)ražiausia?“
16913
post-template-default,single,single-post,postid-16913,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1200,transparent_content,qode-theme-ver-16,qode-theme-starflix,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.7,vc_responsive

5a, 6a, 6b klasių mokiniai lankėsi Stalo teatro spektaklyje „Kas pasauly g(a)ražiausia?“

5a, 6a, 6b klasių mokiniai lankėsi Stalo teatro spektaklyje „Kas pasauly g(a)ražiausia?“

Gegužės 22 d. 5a, 6a, 6b klasių mokiniai lankėsi Stalo teatro spektaklyje „Kas pasauly g(a)ražiausia?“ Tai buvo kitoks spektaklis nei įprastai.

Pasaka „Snieguolė ir septyni nykštukai“ perkeliama į garažą. Pasitelkusi įvairius tokiose vietose randamus objektus, pasaką seka aktorė Saulė Degutytė. Tai – dadaistinio stiliaus spektaklis, kuriame žodis (pjesę rašė Violeta Šablinskaitė-Aleksa) interpretuojamas priešingai. Prancūziškai dada – tai žaislinis arkliukas. Taigi, spektaklyje žiūrovai skatinami žaisti kartu su aktore bei pastebėti neatitikimus tarp žodžių ir veiksmų, pavyzdžiui, kai tvarkantis mėtomi daiktai, o apie nuodus kalbama saldžiai. Kaip įprasta Stalo teatre, pasakojimui yra pasitelkiami įvairūs daiktai, o septynis nykštukus spektaklyje atstovaus grąžtas, veržliaraktis, pjūklas, kirvis, replės bei kiti garažo įrankiai. Todėl tikimasi, kad mergaičių pamėgta pasaka bus įdomi ir berniukams. Šiais laikais vaikai vis mažiau mato suaugusius, kurie darbą dirba, meistraudami rankomis. Siekiant užpildyti šią spragą į „Kas pasauly g(a)ražiausia?“ audinį įpintos ir video pamokėlės, kaip galima dirbti įvairius darbus. Galbūt tai paskatins mažuosius žiūrovus išmėginti tėčių pasauliui priklausančius daiktus. Spektaklyje daug garažo įrankiais gyvai išgaunamų garsų, scenoje papildančių atliekamo darbo įspūdį, o kiekvienam pagrindiniam veikėjui suteikiančių jo asmeninį garsą. Greta skamba ir Snieguolės Dikčiūtės gyvai atliekama elektroninė triukšmo (angl. noise) stilistikos muzika, scenoje kurianti emocinį lauką.

Mokiniai tapo šio spektaklio dalyviais: meistravo rankomis, naudodami grąžtą, veržliaraktį, pjūklą, reples bei kitus garažo įrankius. Smagu išmėginti tėčių pasauliui priklausančius daiktus!

 

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.