VILNIAUS SAUSIO 13 – OSIOS PROGIMNAZIJA | Sausio 13-oji – Laisvės gynėjų diena progimnazijoje
17551
post-template-default,single,single-post,postid-17551,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1200,transparent_content,qode-theme-ver-16,qode-theme-starflix,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.7,vc_responsive

Sausio 13-oji – Laisvės gynėjų diena progimnazijoje

Sausio 13-oji – Laisvės gynėjų diena progimnazijoje

LAISVĖ

 

Tai saulė, spindinti žydrajam danguje,

Viršūnėm ajerų pračiuožęs vėjas.

Tai deimantas, sušvitęs žmoguje,

Šviesa skaisčia sužibęs, suspindėjęs.

<…>

Laisvė – į priekį kviečianti daina,

Ji iš krūtinės tarsi uraganas veržias.

Laisvė – tai kiekviena mana diena,

Be jos gyvenimas beprasmis ir sudiržęs… (R. Petrilevičienė)

 

Vilniaus Sausio 13-osios progimnazijoje 2020 metų sausio 13-ąją vyko Laisvės gynėjų dienai skirti renginiai: progimnazijos languose, pagerbiant žuvusiuosius už Lietuvos Laisvę, buvo įžiebtos vienybės ir atminimo žvakutės, klasėse ir Sausio 13-osios atminimo ir mokyklos istorijos muziejuje vyko pilietiškumo pamokos „Atmintis gyva, nes liudija”, mokyklos mokiniai su mokytojais vyko prie Televizijos bokšto ir kitų atmintinų vietų.

Minint žuvusiųjų už Tėvynės Laisvę 1991- ųjų sausio 13-osios naktį 29-ąsias metines, tylos minute pagerbtas jų šviesus atminimas, progimnazijoje buvo atidengtas atminimo vitražas (autorius – dailininkas vitražistas Ignas Meidus), prie žuvusiųjų mūsų mokyklos mokinių paminklinės lentos uždegtos atminimo žvakutės.

 

 

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.